30 stycznia, 2020 Blog

Testowanie produktów – jak działa? Jak zacząć testować produkty w domu?

testowanie produktów w domu

Testowanie produktów to bardzo ciekawy sposób na zarobek i zwiększenie naszego budżetu domowego. Testerzy kosmetyków otrzymują normalne wynagrodzenie w postaci pieniężnej oraz darmowe produkty, które po okresie testowanie mogą sobie zostawić na własny użytek. Czy testowanie produktów to dobry pomysł na reklamę? Jak zostać tester produktów w domu? Gdzie szukać ofert pracy jako tester produktów? Na te pytanie odpowiemy w naszym poradniku.

Każda firma i nowy biznes wymaga odpowiednich działań marketingowych. Tradycyjna forma reklamy odchodzi do lamusa, większość firm i startupów inwestuje przede wszystkim w reklamę w internecie. Jest ona stosunkowo tania w realizacji, a bez trudu trafimy z naszym produktem lub usługą do naszej grupy docelowej. Świetną formą promocji i reklamy jest przeznaczenie partii kosmetyków lub innych produktów do testowania w domu. Wiele blogererek i blogerów, a także osób prężnie działających w social mediach generuję ogromne zasięgi, jeśli przekażemy takim osobom nasze produkty do testowania, to bez wątpienia przyczyny się to do promocji naszej marki.

Na czym polega testowanie produktów? Gdzie szukać pracy jako tester produktów?

W ciągu kilku lat możemy zaobserwować znaczący trend w promocji nowych firm oraz sklepów internetowych. Większość działań marketingowych zaczyna się od odpowiedniej promocji w social mediach takich jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Twitter. Wybór odpowiedniej platformy social media to przede wszystkim sprawdzenie, gdzie znajdują się nasi potencjalny klienci. Wielu nowych klientów nie ufa młodym markom, dlatego tak ważne jest budowanie wzajemnego zaufania. Przed wyborem produktu lub zakupu jakiejś rzeczy często sięgamy do internetu po opinie klientów, ich wrażenia oraz ogólne zadowolenie. Większość z nas ufa opiniom znalezionym w internecie na forach lub blogach. To świetna formy reklamy, z pewnością zastępuje powszechnie znany marketing szeptany, na który wiele osób w internecie jest wyczulonych. W sieci oprócz rzetelnych opinii znajdzie się także cała masa tzw. fake opinii – są to często zmyślone opinie lub opinie wystawiane i kupowane przez konkurencje. Przekazując nasze produkty – kosmetyki testerowi mamy pewność, że opinia zostanie napisana rzetelnie, a jeśli nas produkt jest dobry to sam się obroni. Większość testerów poleca testowane produkty, znajomym oraz swoim czytelnikom i obserwującym.

Najlepsze serwisy do testowania produktów

W internecie znajdziemy kilka portali internetowych, które mają na celu łączenie ze sobą przyszłych recenzentów z markami i producentami. Kilka znanych i popularnych witryn, na których znajdziemy oferty pracy jako tester produktów:

 • Everydayme.pl
 • Testmetoo.com
 • Toluna.com
 • Producttesting.uk.com
 • Streetcom.pl
 • Trnd.com/pl/
 • Wizaz.pl
 • ofeminin.pl

Jak zostać testerem produktów?

Każdy z nas może zostać tak naprawdę testerem produktów, przedsiębiorstwa decyzję o wybraniu odpowiedniego testera uzależniają o specyfiki swojego produktu. W przypadku firm, które produkują akcesoria dla dzieci, najlepszym testerem tych rzeczy okaże się mama z dzieckiem, a nie samotny kawaler. Jeśli chcesz zacząć pracę jako tester produktów, warto szukać ofert na portal internetowych producentów oraz wykorzystać powyższą listę stron, gdzie firmy przekazują swoje produkty do testowania. Dołączenie jest naprawdę proste, wystarczy wypełnić obszerną ankietę, aby sprecyzować kim jesteśmy, co robimy i czym się interesujemy, aby dopasować produkty do naszej osoby. Następnie musimy czekać, aż któraś z firm będzie szukać testera o zbliżonym profilu, pamiętaj, aby wszystkie dane i informacje o sobie wypełniać szczerze i rzetelnie, to przyczyni się do większej szansy na testowanie wielu produktów. Ważne: to producenci decydują, kto będzie testerem ich produktu.

Jak wygląda testowanie produktów?

Odpowiednia reklama i promocja nowego produktu stanowi klucz do rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wiele firm przed wypuszczeniem produktu na rynek, musi sprawdzić jego właściwości oraz przetestować na większym gronie osób. Jest to badanie rynku, aby sprawdzić jak mogą zareagować przyszli konsumenci, gdy produkt trafi do sprzedaży. Wiele osób, wyobraża sobie testowanie produktów w zamkniętym pomieszczeniu wyglądającym jak laboratorium, jednak rzeczywistość często jest zgoła inna. Wiele produktów możemy przestawać w domu, to praca zdalna, który nie wymaga od nasz pojawiania się w firmie. Najczęściej firma, z która będziesz współpracować, wysyła ci darmowy produkt lub produkty w zamian za twoją obiektywną i rzeczową opinię.

Co otrzymujemy za testowanie produktów?

Wiele nowych marek, rzadko decyduję się, aby wynagradzać testerów w formie pieniężnej. Oczywiście, jako profesjonalny tester produktów możemy liczyć na wynagrodzenie w gotówce, jednak najczęstszą formą zapłaty są różnego rodzaju:

Testowanie kosmetyków za darmo!

Kto z nas nie lubi dostawać darmowych rzeczy czy próbek? Pewnie każdy chciałby otrzymać do swojego zamówienia jakiś mały prezent czy rabat na kolejne zakupy. Nie inaczej jest w przypadku testowania kosmetyków, to świetne rozwiązane do zbudowania odpowiedniej bazy klientów, tak aby zachęcić ponownie do zakupu w naszym sklepie internetowych. Możemy zdecydować się na ciągłe dodawanie drobnych próbek np. kosmetyków lub innych produktów do zamówień, lub wybrać cykliczną promocję. Jeśli zdecydujemy się na cykliczną promocją i przeznaczenie produktów do testowania postarajmy się, aby wiele osób dowiedziało się o naszej promocji. Warto udostępnić taką promocję na swoich social mediach. Wybierzmy także odpowiednią grupę odbiorców do testowania naszych kosmetyków.

Warto z góry ustalić jaki budżet oraz dla ilu osób przeznaczone zostaną produkty, w zamian np. za udostępnienie naszych profili w mediach społecznościowych lub napisanie recenzji na blogu, lub w formie video na Youtube. Jak widać te formy promocji, czyli testowanie produktów nadal mogą przynieść wiele korzyści. Warto zastanowić się nad wdrożeniem ich w naszej działalności.

Dajcie znać w komentarzach czy pracowaliście kiedyś jako testerzy produktów oraz jakie wynagrodzenie otrzymaliście. Czy warto rozpocząć przygodę z testowaniem produktów? Czekamy na Wasze opinie!

Podobne konkursy

8 komentarzy

 • Żaneta Odpowiedz
  18 kwietnia, 2020

  Miałam przyjemność testować kosmetyki z nieznaną firma kosmetyczna lecz musiałam zrezygnować ze względu na niską place być może śmieszna ponieważ płacili 100zl miesięcznie

 • Kasia Odpowiedz
  4 maja, 2020

  Jak mozna sie zarejestrować na stronie Producttesting.uk.com ? Przy rejestracji wyskakuje komunikat „invalid postcode”

  • Ale.Czarna Odpowiedz
   19 stycznia, 2021

   Ponieważ jesteś z Polski , a oni jak narazie działają tylko na terenie USA i Wielkiej Brytanii.

   • Ewa Odpowiedz
    8 kwietnia, 2023

    Dzień dobry. Jestem zainteresowana testowaniem próbek. Pozdrawiam.

 • Marzena Odpowiedz
  28 listopada, 2022

  Nie pracowałam jako testerka ale chcialabym spróbować i zobaczyć jak to jest.

 • Klaudia Jakobschy Odpowiedz
  28 stycznia, 2023

  Witam jestem zainteresowana testowaniem produktów za darmo

 • Kamilla Odpowiedz
  6 maja, 2023

  Dzień dobry jestem zainteresowana testowaniem próbek za darmo

 • Beata Odpowiedz
  1 stycznia, 2024

  Dzień dobry
  Jestem zainteresowana testowaniem próbek za darmo .
  Beata

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *